More

  Тренерот на Наполи сослушан за трансфер на ѕвезда

  spot_img

  Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис, во средата беше сослушан од кривичен обвинител во Рим во врска со истрагата за наводна измама за потпишувањето на нигериската ѕвезда Виктор Осимхен од Лил во 2020 година, објави Анса.

  Обвинителите побараа Де Лаурентис да биде обвинет за наводно надуени билансни вредности поврзани со трансферот.

  Наполи го купи Осимхен за 70 милиони евра плус 10 милиони евра додатоци во јули 2020 година.

  25-годишниот фудбалер беше најдобар стрелец во Серија А минатата сезона со 26 гола и му помогна на Наполи да ја освои првата титула по 33 години.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img