More

  Трамп го предизвика Бајден на конфронтација: „Ова е важно за доброто на нашата земја“

  spot_img

  Поранешниот американски претседател Доналд Трамп го предизвика актуелниот претседател Џо Бајден на пресметка пред претстојните претседателски избори.

  Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп го предизвика демократскиот претседателски кандидат Џо Бајден на јавна телевизиска конфронтација во средата, по оставката на Ники Хејли, последниот кандидат за републиканска претседателска номинација.

  „Важно е за доброто на нашата земја Џо Бајден и јас да разговараме за прашања кои се толку важни за Америка и американскиот народ“, објави Трамп, кој досега ги избегнуваше сите телевизиски конфронтации во трката за републиканска номинација. сајт за социјални медиуми Truth Social.

  Хејли и другите републикански кандидати постојано го повикаа 77-годишниот Трамп да учествува во пресметките, но тој не го стори тоа, бидејќи сигурно водеше во анкетите и немаше што да добие од пресметките, а можеше само да загуби.

  Трамп е уверен дека ќе го победи Бајден
  Трамп во моментов води со 81-годишниот Бајден во анкетите, но тесно, и е убеден дека ќе го победи. Бајден досега одржа многу малку прес-конференции во споредба со другите претседатели пред него, а демократите се загрижени дека неговата возраст се покажува.

  Бајден сè уште не кажа дали е подготвен да се соочи со Трамп, традиција за претседателските кандидати во последните децении. Во 2020 година, тие имаа две телевизиски соочувања пред изборите, а Трамп обезбеди хаос. Третото соочување беше откажано бидејќи штабот на Бајден се плашеше дека Трамп ќе го зарази демократот, а освен тоа, не гледаа поента да учествуваат на сцена каде Трамп постојано скока во зборовите на соговорникот.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img