More

  Трагедија: Фудбалер убиен во пукање во родниот град, неодамна го чуваше Меси

  spot_img

  Репрезентативецот на Панама Жилберто Ернандез (26) е убиен во пукање што се случи во неделата во провинцијата Колон во Панама.

  Како што пренесуваат странските медиуми, двајца напаѓачи излегле од таксито и почнале да пукаат кон група луѓе, меѓу кои бил и несреќниот дефанзивец на Атлетико Индепедиенте.

  Осум лица беа ранети, а Хернандез, за ​​жал, им подлегна на повредите.

  Ернандез имаше 26 години, а за репрезентацијата на Панама дебитираше во март годинава против Гватемала. Малку подоцна имаше можност да игра против актуелниот светски шампион на Аргентина и прва ѕвезда на „гаучосите“, Лионел Меси.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img