More

  Том Круз ја посети Италија за да сними филм

  - Advertisement -

  Според пишувањата на странските медиуми, 60-годишниот актер ја посетил Италија, поточно Апулија, каде што снимал сцени за 8-миот дел од филмот Mission: Impossible.

  Холивудската ѕвезда Том Круз и режисерот Кристофер Меккваер, како што објави порталот Variety, ги снимиле сцените со летот за филмот Mission: Impossible – Dead Reckoning Part Second. Снимањето требаше да се одвива на американскиот носач на авиони во Јадранското Море, до кој Круз – како што изјави неименуван очевидец за Variety – патувал со хеликоптер од италијанскиот пристанишен град Бари.

  Круз е и продуцент на 8-миот дел од Mission: Impossible, кој најверојатно ќе биде последното продолжение на филмот со тајниот агент Итан Хант. Автор на сценариото е Мекквари, кој – покрај тоа што е режисер – заедно со актерот е и продуцент. Очигледно, Круз не останал многу долго на југот на Италија, бидејќи на почетокот на таа недела присуствувал на роденденската забава на британскиот актер Сер Мајкл Кејн, кој наполнил 90 години. Британскиот писател и комичар Дејвид Вилијамс на својот профил на социјалната мрежа Инстаграм објави фотографии од забавата.

  Друг хит, во кој играше Том Круз, имено Top Gun: Maverick, беше номиниран за 6 Оскари, вклучително и за најдобар филм, а ѕвездата не присуствуваше ниту на церемонијата на доделување награди. Американските медиуми објавија дека тој се одлучил на тоа бидејќи сакал да избегне средба со поранешната сопруга, актерката Никол Кидман. Од нивното раскинување, поминаа две децении и очигледно сите несогласувања не се целосно измазнети за ништо.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img