More

    TAG

    Зеленски бара „праведна казна“ за окупаторот

    Зеленски бара „праведна казна“ за окупаторот

    Украинскиот претседател Володимир Зеленски во синоќешниот говор пред Генералното собрание на ОН побара „праведна казна” за Русија поради злосторството што го направи против неговата...

    Latest news