More

  TAG

  Здравко Чолиќ

  Се појавија фотографии од Здравко Чолиќ од младоста, со толку кратка коса не сте го виделе!

  Големиот миленик на жените, Здравко Чолиќ во младоста имал сосема поинаква фризура и се занимавал со сосема друга работа. Публиката секогаш го памети пејачот Здравко...

  (Галерија)Ќерката на Здравко Чолиќ е вистинска убавица, а меѓу провокативните фотографии се најде и нова, на која позира во кревет!

  Ќерката на Здравко Чолиќ, Уна Чолиќ, долго време се криеше од јавноста, а сега порасна во вистинска убавица која често ги почестува своите придружници...

  Здравко Чолиќ за апсењето: Викаа – виновен е, осудете го!

  Иако Здравко Чолиќ отсекогаш негуваше имиџ на добро момче во јавноста, еднаш имаше грешка поради која мораше да оди кај судијата, поради што има...

  Здравко Чолиќ по пет години издаде нова песна

  По пет години, Здравко Чолиќ вчера премиерно ја изведе песната „100 дукати“, која воедно е подарок за сите дами за празниот 8 март. Музиката за...

  Таа е првата љубов на Здравко Чолиќ

  Здравко Чолиќ (71) веќе со години е во складен брак со Александра, но пред неа тој бил вљубен во сараевската актерка Јасна Орнела Бери...

  Latest news