More

    TAG

    Завадски згазнал на мина и бил кренат во воздухот

    Завадски згазнал на мина и бил кренат во воздухот

    Рускиот генерал-мајор Владимир Завадски(45) бил кренат во воздух откако згазнал на мина, пренесе Би-Би-Си повикувајќи се на неколку про-Кремљ извори. Се смета дека уште најмалку шест...

    Latest news