More

  TAG

  Во текот на ноќта

  Русија изврши напади со беспилотни летала врз Киев и јужна Украина, при што е ранет најмалку еден цивил, а оштетени се згради и гасовод...

  Во текот на ноќта, Русија изврши напади со беспилотни летала врз Киев и јужна Украина, при што е ранет најмалку еден цивил, а оштетени...

  Во текот на ноќта, американската војска изврши повеќе напади врз движењето Хути во Јемен

  Во текот на ноќта, американската војска изврши повеќе напади врз движењето Хути во Јемен. Американската централна команда (Центком) во соопштение вели дека нејзините сили...

  Во текот на ноќта, Израел ги бомбардираше Рафах и Кан Јунис, места каде на Палестинците им беше кажано да се засолнат

  Најмалку 71 лице загина во бомбардирањето во текот на ноќта, соопштија претставници на Министерството за здравство во Газа, а најтешките напади се случија во...

  Latest news