More

    TAG

    властите се подготвуваат за евакуација на населението

    Ерупцијата на вулкан во Индонезија, властите се подготвуваат за евакуација на населението

    Вулканот Ибу во Индонезија еруптираше денеска, исфрлајќи пепел и темен чад до пет километри во воздухот, објавија локалните власти. По ерупцијата во петокот, центарот го...

    Latest news