More

  TAG

  употреба

  Загреб е на четвртото место во Европа во однос на дневната потрошувачка на марихуана, на 11-тото место според потрошувачката на кокаин

  Загреб е четврти град во Европа по дневна потрошувачка на канабис, 11 по потрошувачка на кокаин, 12 по потрошувачка на амфетамин и 14 по...

  Поранешен руски министер Козирев: Путин нема намерно да користи нуклеарно оружје

  Поранешниот руски министер за надворешни работи смета дека Путин е рационален и нема да започне нуклеарна војна. Зошто мисли дека Путин нема да користи...

  Русите фрлиле забранета бомба (Термобарско оружје)?!

  Русија употреби вакуумска ( „мајка на сите бомби“ (Mother of All Bombs - MOAB) бомба при инвазијата на Украина во понеделникот, изјави украинската амбасадорка во САД...

  Белорусија гласаше: Можно нуклеарно оружје на белоруско тло

  Референдумот во Белорусија во неделата го одобри новиот устав со кој се откажува од својот ненуклеарен статус, во време кога поранешната советска република стана...

  Latest news