More

  TAG

  украденото вратено на сопственикот

  Приведен крадец во Велес, украденото вратено на сопственикот

  На 06.03.2023 во 01.05 часот, полициски службеници од Полициската станица Велес го лишиле од слобода Е.Ќ.(40) од Велес. Тој се сомничи дека во периодот...

  Приведен крадец од Тетово, украденото вратено на сопственикот

  На 22.01.2023 во 10.45 часот пред угостителски објект на ул.„Маршал Тито“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода К.В.(28) од...

  Приведени крадци во Битола, украденото вратено на сопственикот

  На 15.01.2023 од страна на полициски службеници од Полициското одделение Новаци лишени од слобода се З. М.(21) и Б.К.(19) од Битола, поради сомнение за...

  Приведени двајца крадци во скопско, украденото вратено на сопственикот

  Денеска (04.10.2022) во 05.40 часот во с.Студеничани, скопско, полициски службеници од СВР Скопје ги лишија од слобода се Ј.С.(37) од Скопје и Е.М.(33) од...

  Приведени крадци од Прилеп, украденото вратено на сопственикот

  На 13.02.2022 околу 16.00 часот на ул.„Трајко Николовски“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Е.А.(39) и Е.Р.(35) од Прилеп....

  Latest news