More

  TAG

  тријада

  Путин се закани дека ќе ги зајакне нуклеарните сили

  Утрово, ден пред годишнината од почетокот на инвазијата на Украина, рускиот претседател Владимир Путин се закани дека ќе ги зајакне руските нуклеарни сили.Во изјавата...

  Русите објавија: „Нуклеарна тријада“ во состојба на зголемена готовност

  Стратешките ракетни сили, северната и пацифичката флота и авијацијата со долг дострел се во состојба на готовност, соопшти руското Министерство за одбрана. -„Рускиот министер за...

  Latest news