More

  TAG

  Трамп

  Трамп, на удар за ова видео, бесчувствително го исмева Бајден: „И јас сум закана за д-д-демократијата…“

  Доналд Трамп не престанува да се потсмева на Џо Бајден. Неодамна ја сврте својата возраст, а сега го исмеваше актуелниот претседател за пелтечење. Последниот напад...

  Републиканците имаат проблеми поради Трамп: „Премногу се потпираат на екстремистите“

  Гувернерот на американската сојузна држава Флорида и републикански кандидат за претседател, Рон ДеСантис, во последните денови се претстави пред гласачите во Ајова и Њу...

  Трамп-Реизборот на актуелниот американски лидер Џо Бајден може да заврши лошо, можеби дури и со трета светска војна

  Поранешниот американски претседател Доналд Трамп денеска изјави дека реизборот на актуелниот американски лидер Џо Бајден може да заврши лошо, можеби дури и со трета...

  Трамп ја нападна бремената Ријана: Навреди половина нација, епски неуспех!

  „Епски неуспех: Ријана, без сомнение, го имаше најлошото полувреме на Супербол во историјата, откако навреди повеќе од половина од нашата веќе сериозно пропадната нација...

  Корпорацијата Трамп осудена за даночна измама

  Два од деловните субјекти на Трамп, The Trump Corporation и Trump Payroll Corporation, минатиот месец беа осудени за 17 кривични дела, вклучително и даночна...

  Трамп до своите поддржувачи за Конгресот: „Ќе ја вратиме таа прекрасна куќа“

  Американскиот претседател Џо Бајден им рече на гласачите во Пенсилванија дека поразот на демократите на среднорочните избори во вторник ќе има „децениски“ последици, додека...

  Трамп: „Да бев јас претседател, нема да имаше војна“

  Mораме да пристапиме кон мирни преговори за ставање крај на војната во Украина. Сегашната американска администрација продолжува да го „пумпа“ Киев со оружје. Можеби...

  Трамп: Mораме да пристапиме кон мирни преговори за ставање крај на војната во Украина

  Mораме да пристапиме кон мирни преговори за ставање крај на војната во Украина. Сегашната американска администрација продолжува да го „пумпа“ Киев со оружје. Можеби...

  Поранешниот претседател негодува, „ова е банана република“

  Поранешниот американски претседател Доналд Трамп и неговите две полнолетни деца би требало да сведочат во граѓанската истрага што њујоршкиот јавен обвинител ја води во...

  Медиуми: Трамп ја закопа поранешната сопруга на теренот за голф поради даночни олеснувања

  Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ја погреба својата неодамна почината поранешна сопруга Ивана на неговиот терен за голф во Њу Џерси, објавија американските медиуми,...

  Latest news