More

    TAG

    Столтенберг се сретна со Шмит и јасно му кажа што мисли за пораките од РС

    Столтенберг се сретна со Шмит и јасно му кажа што мисли за пораките од РС

    Во понеделникот, генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, му даде целосна поддршка на високиот претставник на меѓународната заедница за Босна и Херцеговина, Кристијан Шмит,...

    Latest news