More

    TAG

    Силна порака за израелскиот премиер од американскиот Сенат

    Силна порака за израелскиот премиер од американскиот Сенат

    Водачот на мнозинството во Сенатот, Чак Шумер, во четвртокот повика Израел да одржи нови избори, велејќи дека верува оти премиерот Бенјамин Нетанјаху го „изгубил...

    Latest news