More

  TAG

  САД

  14-годишен тинејџер се здоби со тешки повреди откако го гризна ајкула додека вежбаше во камп за спасувачи во Флорида, САД

  14-годишен тинејџер се здоби со тешки повреди откако го гризна ајкула додека вежбаше во камп за спасувачи во Флорида, САД, пренесува Си-Би-Ес Њус. Нападот се случи...

  Ајкула во Тексас, САД, нападна жена која пливала во плитко

  Ајкула во Тексас, САД, нападна жена која пливала во плитко. Инцидентот се случи на островот Саут Падре во четвртокот наутро, пишува Дејли мејл. Набргу се појави...

  Авион во САД мистериозно исчезна пред 53 години. Истражувачите можеби сега ги пронашле остатоците

  Педесет и три години откако приватен авион со пет мажи исчезна во Вермонт, САД, експертите веруваат дека ги пронашле остатоците од одамна изгубениот авион...

  Ретки сцени на аурора бореалис се видоа на Алпите, во Хрватска, Србија, САД…

  Неверојатно ретки сцени од поларната светлина синоќа можеа да се видат на небото над Европа и САД. Различните бои на поларната светлина се создаваат кога...

  Слоница избега од циркус во Бјут, Монтана, САД, при што ја пробила оградата и 10 минути се движела низ улиците на градот

  Слоница избега од циркус во Бјут, Монтана, САД, при што ја пробила оградата и 10 минути се движела низ улиците на градот. На видеоснимките од...

  САД, Јужна Кореја и Јапонија спроведуваат поморски вежби поради заканите од Северна Кореја

  Јужна Кореја, Јапонија и САД одржуваат долго планирани заеднички поморски вежби во кои учествува и американски носач на авиони за да се обезбеди подготвеност...

  САД, ЕУ, Кина и Британија се согласија дека вештачката интелигенција претставува ризик за човештвото

  САД, ЕУ, Кина и Велика Британија се согласија со текстот на првата меѓународна декларација за вештачка интелигенција (ВИ), во која се наведува дека оваа...

  Ова е заедничка изјава на Германија, Франција, САД, Велика Британија и Италија за Израел

  Германија, САД, Велика Британија, Франција и Италија доцна вечерта во понеделникот објавија заедничка изјава во која ја потврдија својата солидарност со Израел, по терористичките...

  Ова е заедничка изјава на Германија, Франција, САД, Велика Британија и Италија за Израел

  Германија, САД, Велика Британија, Франција и Италија доцна навечер во понеделникот објавија заедничка изјава во која ја потврдија својата солидарност со Израел, по терористичките...

  Во синоќешниот вооружен напад пред студентскиот дом на Државниот универзитет Морган во Балтимор, САД, повредени се пет лица

  Во синоќешниот вооружен напад пред студентскиот дом на Државниот универзитет Морган во Балтимор, САД, повредени се пет лица, но ниту еден од нив не...

  Latest news