More

  TAG

  расчистени три кривични дела

  Приведени двајца крадци, расчистени три кривични дела

  На 26.09.2023, по преземени мерки и по распишана телеграма, полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар лишиле од слобода еден малолетник од Скопје...

  Приведен крадец од велешко, расчистени три кривични дела, пронајдените предмети ќе бидат вратени на сопствениците

  На 17.09.2023 во 17.10 часот во Велес од полициски службеници од СВР Велес е лишен од слобода А.К.(41) од с.Горно Оризари, велешко. Тој се...

  Приведен разбојник во Битола, расчистени три кривични дела, одреден е притвор во траење до 30 дена

  Криминалистичката полиција при СВР Битола на 18.04.2023 го лиши од слобода Н.Д.(43)од Битола поради сомнение за извршени разбојништва на подрачјето на Битола. Имено, на 11.04.2022...

  Приведен крадец фатен на дело, расчистени три кривични дела

  На 23.03.2023 на автобуска постојка на бул.„Кузман Јосифовски Питу“, полициски службеници од Одделението за криминалистичката полиција при ЕВР Центар и Бит Пазар го лишиле...

  Latest news