More

  TAG

  Путин

  Путин: Блиску сме до точката од која нема враќање

  Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека НАТО се обидува да го зголеми притисокот врз оние земји чиј развој се обидува да го спречи. Во обраќањето...

  Како изгледаат бункерите каде Зеленски и Путин се кријат од војната?

  Уште од почетокот на руската инвазија на Украина, многу се зборува за бункерот што украинскиот претседател Володимир Зеленски го користеше за да се заштити...

  Крајната игра на Путин: Анексијата и мобилизацијата ја прават нуклеарната војна поверојатна

  Руската влада официјално прогласи четири украински региони за дел од Русија. Анексијата уследи по наредбата за „делумна“ мобилизација во Русија, која всушност брзо станува...

  „Ако овој град падне, Путин може да користи нуклеарно оружје“

  Бери Ричард МекКафри, пензиониран американски генерал и деловен консултант, кој служеше во кабинетот на претседателот Бил Клинтон, ја коментираше актуелната ситуација на бојното поле...

  Експертите откриваат документ на Кремљ кој му дава алиби да го стисне копчето за лансирање

  „Целта на Западот е да ја уништи Русија. Тие отворено кажуваат дека успеале да го поделат Советскиот сојуз во 1991 година и дека сега...

  Путин испрати порака до сите граѓани на Русија

  Рускиот претседател Владимир Путин им се обрати на сите руски граѓани по повод Денот на националното знаме и рече дека неговата земја на светската...

  Русија им нуди оружје на своите сојузници во Јужна Америка

  Претседателот на Русија Владимир Путин одржа говор на изложбата на оружје во близина на Москва и се пофали со напредното руско оружје. Тој во...

  Путин: Има напредок во преговорите за житото, благодарам Ердоган

  Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска во Техеран изјави дека е постигнат напредок во преговорите за извоз на жито од Украина преку Црно Море...

  „Немаме никакви проблеми со Шведска и Финска, како што ги имаме со Украина. Aко сакаат да се приклучат на НАТО, само напред“

  „Немаме никакви проблеми со Шведска и Финска, како што ги имаме со Украина. Aко сакаат да се приклучат на НАТО, само напред“. Вака го коментираше...

  Ако го намалите парното за 10 степени, можете и целиот гас да го откажете

  „Температури во Целзиусови, Келвин и Фаренхајт. Меѓутоа, во Европа ќе се појави нова скала – според Урсула“, напиша претседателот на руската Дума на Телеграм. Вјачеслав...

  Latest news