More

  TAG

  пушка

  При претрес во Валандово: пронајдени марихуана, семки од канабис, пушка…

  На 26.09.2023 во 11.45 часот во Валандово, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Валандово го лишиле од слобода В.З.(48) од Валандово. При претрес...

  Куче застрела 30 годишен човек во САД

  Маж во американската сојузна држава Канзас почина откако неговото куче згазнало на пушка и го застрелало од задниот дел на камион.Полицијата не го наведе...

  Украинската пратеничка Кира Рудик зеде пушка во раце: Не заминуваме. Путин не потцени

  Кира Рудик, член на украинскиот парламент, пред само неколку дена беше зафатена со секојдневниот живот, одржувајќи состаноци и разговарајќи за законите дури и кога...

  Latest news