More

  TAG

  пронајдена дрога

  Претрес во Прилеп, пронајдена дрога

  На 16.04 2024 во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Б.С.(22) од Прилеп. При претрес во неговиот дом, извршен со...

  Претрес во Охрид, пронајдена дрога, приведено едно лице

  На 08.04.2024 во 23.30 часот во Охрид, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога при СВР Охрид го лишиле од слобода С.К.(54)...

  Претрес во Радовиш, пронајдена дрога

  На 06.04.2024 во 22.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода Н.С.(29) од село Воиславци, радовишко...

  Претрес во Тетово, пронајдена дрога

  На 03.04.2024 во 17.30 часот во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово ги лишиле од слобода И.Б.(58) и В.Б.(25), двајцата од Тетово. При претрес...

  Претрес во Охрид, пронајдена дрога, приведен дилер

  На 13.03.2024 во 11.30 часот во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода А.А.(40) од Охрид. При претрес во неговиот дом,...

  Претрес во Куманово, приведен дилер, пронајдена дрога

  На 07.03.2024 во 21.00 часот во Куманово, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Куманово го лишиле од...

  Претрес во Штип, пронајдена дрога

  На 21.02.2024 во 21.40 часот во Штип, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Штип ги лишиле од...

  Претрес во гостиварско, пронајдена дрога

  На 19.02.2024 во 17.30 часот на магистралниот пат Охрид - Кичево, полициски службеници од ОВР Кичево ги лишиле од слобода Г.А.(48) и У.И.(54) двајцата...

  Претрес во Велес, пронајдена дрога, приведени три лица

  На 06.02.2024 во 15.10 часот во Велес, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Велес ги лишиле од...

  Претрес во Битола, пронајдена дрога, приведено едно лице

  На 31.01.2024 во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода  А.К.(39) од Битола. При претрес во домот и просториите, кои ги...

  Latest news