More

  TAG

  Приведени крадци

  Приведени крадци, одземеното вратено на сопственикот

  На 24.06.2024  во 17.50 часот во Градско, во близина на локалитетот Стоби, полициски службеници од СВР Велес ги лишиле од слобода Н.А.(32) и Е.С.(40),...

  Приведени крадци, одземеното возило вратено на сопственикот

  На 29.05.2024 во напуштен објект на ул.„Илија Николовски Луј“ во Старата касарна, полициски службеници од СВР Битола ги лишиле од слобода К.Д.(18) од Кавадарци...

  Приведени крадци, украденото возило ќе биде вратено на сопственикот

  Полициски службеници на СВР Тетово ноќеска (25.10.2023) околу 03.10 часот на наплатна станица Тетово, ги лишиле од слобода Р.К.(38) од Скопје и О.А.(18) од...

  Latest news