More

  TAG

  Приведен крадец од Тетово

  Приведен крадец од Тетово, украдениот предмет вратен на сопственикот

  На 27.09.2023 околу 18.50 часот на улица „Киро Ристевски-Дрнц“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот тетовец Г.С., поради...

  Приведен крадец од Тетово

  Ноќеска (29.03.2023) околу 02.10 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 27-годишниот тетовец И.М.. Тој се сомничи дека претходно извршил кражба од...

  Приведен крадец од Тетово, украденото вратено на сопственикот

  На 22.01.2023 во 10.45 часот пред угостителски објект на ул.„Маршал Тито“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода К.В.(28) од...

  Latest news