More

    TAG

    придобивки

    Научниците открија колку често треба да имате секс за да си го продолжите животот

    Има многу придобивки (покрај очигледните) кои доаѓаат од сексот: тој согорува калории, го зајакнува вашиот имунолошки систем, промовира интимност и, се разбира, ослободува допамин...

    Latest news