More

  TAG

  Претрес во скопско

  Претрес во скопско, пронајдена дрога, оружје, пари…

  Денеска (11.10.2023) од страна на полициски службеници од Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје, по претходно добиена судска наредба од Основен...

  Претрес во скопско, пронајдени оружје и муниција, приведено едно лице

  Денеска (08.02.2022), полициски службеници од Единица за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Скопје го лишиле од слобода Д.Ч.(62) од с.Љубанци, скопско....

  Latest news