More

  TAG

  Претрес во Гостивар

  Претрес во Гостивар, приведени две лица, пронајдени кокаин и марихуана

  Вчеравечер (15.11.2023) околу 22.00 часот во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи во Гостивар ги лишиле од слобода 23-годишниот гостиварец С.Т....

  Претрес во Гостивар, пронајдена дрога, приведено едно лице

  Вчера (14.11.2023) во 16.35 часот полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 37-годишниот гостиварец В.Н.. При претрес во...

  Претрес во Гостивар, пронајдена дрога, приведен албански државјанин

  На 04.10.2023 во 13.00 часот во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода М.П.(35) од Република Албанија. При...

  Претрес во Гостивар, пронајдена дрога

  На 01.05.2023 околу 21.20 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 24-годишниот Г.А. од Република Албанија. При...

  Претрес во Гостивар, пронајдена дрога, приведен дилер

  Полициски службеници на СВР Тетово - Одделение за внатрешни работа Гостивар вчера (14.03.2023) околу 16.15 часот во гостиварската населба „Млаки“, го лишиле од слобода...

  Latest news