More

  TAG

  предлог

  Франција не го потврдува предлогот лиферуван во медиумите за договорот Бугарија-Македонија

  Француските дипломати во Брисел одбиваат да кажат официјално дали предлогот објавен во бугарските и македонските медиуми е автентичен, јави дописничката на МИА од Брисел. Во...

  Љубчо Георгиевски-Се плашиме дека целата иницијатива за една изборна единица набрзо ќе пропадне!!!

  ВМРО-Народна партија ја поздравува иницијативата за отворање на дискусија околу промената на изборниот модел во „една изборна единица“, но како што се развива дебатата и...

  Latest news