More

    TAG

    Позната црногорска актерка почина на 47 години

    Позната црногорска актерка почина на 47 години

    Црногорската актерка Ивана Мрваљевиќ ја загуби битката со тешката болест, почина на 47 години, објави Индекс. На Ивана позната по улогата на обвинителката Кристина во...

    Latest news