More

    TAG

    Потврдени кандидатите за претседателските избори во Русија

    Потврдени кандидатите за претседателските избори во Русија, Надеждин исфрлен од игра

    Четворица кандидати ќе учествуваат на изборите за претседател на Русија во март, изјави денеска претседателката на руската Централна изборна комисија (ЦИК), Ела Памфилова. Таа рече...

    Latest news