More

  TAG

  полска

  Полска, Чешка и Австрија ќе продолжат да го зајакнуваат надзорот на границата со Словачка

  Полска, Чешка и Австрија најавија дека ќе го продолжат привремениот надзор на нивните граници со Словачка. На овој начин треба да се ограничи илегалната...

  Полската полиција пронашла тела на три новороденчиња во подрум на семејна куќа во селото Черники, Полска, југозападно од Гдањск

  Полската полицијатапронашла тела на три новороденчиња во подрум на семејна куќа во селото Черники, Полска, југозападно од Гдањск. Државниот обвинител потврди дека е уапсена дваесетгодишна...

  Полска, Литванија и Летонија се плашат од групата „Вагнер“

  Полска, Литванија и Летонија би можеле да донесат заедничка одлука за затворање на границите со Белорусија доколку има сериозни инциденти поврзани со руската паравоена...

  Зеленски пристигна во Полска

  Украинскиот претседател Володимир Зеленски ја премина границата со Полска, каде што треба да биде во официјална посета на близок сојузник, изјави во средата неговиот...

  Принцот Вилијам бил снимен за време на вечерата во геј ресторан во Варшава, Полска, а неговото доаѓање ги изненадило гостите но и сопствениците на...

  Принцот Вилијам бил снимен за време на вечерата во геј ресторан во Варшава, Полска, а неговото доаѓање ги изненадило гостите но и сопствениците на...

  Принцот Вилијам и Кејт во ненадејна посета на Полска

  Британскиот принц Вилијам и неговата сопруга Кејт, принцот и принцезата од Велс, беа во ненадејна посета на Полска, односно на британските војници стационирани во...

  ТА Турист Битола – ПОВРАТЕН АВТОБУСКИ БИЛЕТ ЗА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО РАКОМЕТ 2023 – Краков, Полска 

  ПОВРАТЕН АВТОБУСКИ БИЛЕТ ЗА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО РАКОМЕТ 2023 - Краков, Полска   Цена за повратен билет за 1 лице: 150€  Термин: 12.01 - 18.01.2023  Поаѓање од повеќе...

  Т.А.„Турист“ Битола ве носи на СВЕТСКО ПРВЕНСТВО ВО РАКОМЕТ 2023 – Краков, Полска

  СВЕТСКО ПРВЕНСТВО ВО РАКОМЕТ 2023 - Краков, Полска, од 12.01 до 18.01.2023! ПРОМО ЦЕНА од 299€ на лице до 25.11.2022 Ги поддржуваме нашите ракометари во уште...

  ФОТО: Магични сцени од божиќниот пазар во Вроцлав, Полска

  Во Вроцлав, Полска е отворен божиќен пазар, иако специјалното осветлување на улиците на овој град е исклучено поради поскапувањето на струјата. Градскиот саем не...

  Полска ќе го распореди системот за воздушна одбрана „Патриот“ од Германија на границата со Украина

  Полска ја прифати понудата на Германија да ја зајакне својата противвоздушна одбрана со системот „Патриот“, а полските власти планираат да ја распоредат на границата...

  Latest news