More

  TAG

  политичари

  Бугарија испишува „црна листа“, а во неа македонски новинари, политичари, професори…

  „Бидете сигурни дека ќе бидат активирани сите европски механизми, така што ќе може да се заврши оваа анти-бугарска омраза и хистерија”. Ова во вторникот...

  Политичари, интелектуалци и видни личности од државата ѝ ја честитаа на МПЦ-ОА тукушто добиената автокефалност по 55-годишниот раскол со српската православна црква

  Политичари, интелектуалци и видни личности од државата ѝ ја честитаа на МПЦ-ОА тукушто добиената автокефалност по 55-годишниот раскол со српската православна црква. Претходно утринава,...

  Политичари, медиуми и академици водат антибугарска кампања

  Бугарското МНР преку соопштение изрази зачуденост од позициите на властите во Скопје и антибугарската кампања во медиумите во врска со клубот „Ванчо Михајлов“. „Зачудени сме...

  Научник од тимот на „АстраЗенека“тврди -Научниците и политичарите „веројатно убиле стотици илјади луѓе“

  Научник од Оксфорд изнесе шокантни тврдења за угледот на вакцината „АстраЗенека“, која ја нанеле политичарите и научниците. Сер Џон Бел, научник кој работел на развојот...

  Latest news