More

    TAG

    почесен граѓанин

    Борис Џонсон прогласен за почесен граѓанин на Киев

    Градскиот совет на главниот град на Украина, Киев, во четвртокот му ја додели титулата почесен граѓанин на поранешниот британски премиер Борис Џонсон. -„Градскиот совет на...

    Latest news