More

  TAG

  По средбата со Путин

  По средбата со Путин, кинескиот претседател се сретна и со Ердоган

  Кинескиот претседател Си Џинпинг и турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган се сретнаа на маргините на самитот на Шангајската организација за соработка (ШСО) во Узбекистан. За...

  По средбата со Путин, израелскиот премиер разговорал со Зеленски

  Израелскиот премиер Нафтали Бенет денеска имаше средба со рускиот лидер Владимир Путин во Москва, соопшти неговиот кабинет, пренесува Си-Ен-Ен. Според израелски владин претставник, тој со...

  Latest news