More

    TAG

    Пендаровски во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот на Турција

    Пендаровски во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган

    Претседателот Стево Пендаровски, денеска, 3 јуни 2023 година, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на...

    Latest news