More

    TAG

    Папата Франциско го повтори повикот за прекин на огнот во Појасот Газа

    Папата Франциско го повтори повикот за прекин на огнот во Појасот Газа

    Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциско, денеска го повтори апелот за итно воспоставување на прекин на огнот во блокираниот Појас Газа. „Го повторувам мојот апел...

    Latest news