More

    TAG

    Откриена трговија со бебиња во Мароко

    Откриена трговија со бебиња во Мароко, уапсени 30 лица

    Полицијата во Мароко уапси 30 лица осомничени за трговија со бебиња и уцена поради стекнување профит. Акцијата е спроведена во Фез, град на северот...

    Latest news