More

    TAG

    Отказ доби човекот кој го депортира Ѓоковиќ од Австралија

    Отказ доби човекот кој го депортира Ѓоковиќ од Австралија

    Алекс Хок, министерот за имиграција на австралиската влада и човекот кој заедно со поранешниот премиер Скот Морисон е најодговорен за депортацијата на Новак Ѓоковиќ,...

    Latest news