More

  TAG

  Облачно време

  Променливо облачно време со сончеви периоди

  Денеска нé очекува променливо облачно време со сончеви периоди. Ќе дува умерен, а на места долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Во...

  Од денеска до четврток времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во попладневните часови ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд,...

  Од УХМР известуваат дека под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од денеска до четврток времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во...

  Облачно и ветровито време – Ниски температури нè очекуваат од понеделник

  Денеска времето ќе биде облачно и ветровито. Утрото студено со услови за појава на магла по одделни котлини. Преку денот умерено до значително облачно....

  Променливо облачно со локален дожд, претежно во југоисточните делови, ќе дува слаб до умерен северен ветер

  Времето претпладне ќе биде променливо облачно со локален дожд, претежно во југоисточните делови, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен...

  Облачно време, во јужните делови ќе има локални врнежи од дожд

  Времето ќе биде променливо облачно, претпладне во јужните делови ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната...

  Latest news