More

  TAG

  новак ѓоковиќ

  Руне одигра одлично, но Ѓоковиќ е непобедлив

  Новак Ѓоковиќ со неверојатен дуел го отвори настапот на Завршниот АТП Мастерс кој се одржува во салата „Пала Алпитур“ во Торино. Во „војна“ која...

  Ѓоковиќ загуби 500 поени, но се доближи до бројката 400

  Новак Ѓоковиќ, најуспешниот играч на сите времиња, ја започна 395-та недела од своето владеење во светскиот тенис. Овој 36-годишен Србин повторно е на врвот...

  Откриено зошто Ѓоковиќ се тресеше во финалето: „Новак доживеа топлотен удар“

  Можеби најдобриот меч на сите времиња во два освоени сета сè уште ги интригира сите.По речиси четири часа атомски тенис, Новак Ѓоковиќ успеа да...

  Ѓоковиќ го скрши Монфис за четвртфиналето во Синсинати

  Новак Ѓоковиќ го победи Гаел Монфис со 6:3, 6:2 и се пласираше во четвртфиналето на Мастерсот во Синсинати. Освен неколку нетипични форхенд грешки во првата...

  Ѓоковиќ е најдобар во историјата, крај на дискусијата

  Патрик Муратоглу, еден од најпознатите тениски тренери, кој во својата кариера работеше со Серена Вилијамс, Симона Халеп, Стефанос Циципас и Холгер Руне, истакна дека...

  Борг: Ѓоковиќ сака да ги собори сите рекорди во историјата на тенисот

  Легендарниот шведски тенисер Бјорн Борг изјави дека Србинот Новак Ѓоковиќ би можел да освои уште еден или два Грен слем турнири, пренесува Јуроспорт. Ѓоковиќ и...

  Официјално: Ѓоковиќ не игра во Индијан Велс и Мајами!

  Новак Ѓоковиќ не доби ослободување и нема да учествува на Мастерсот во Индијан Велс и Мајами годинава. Новак до последниот час чекаше на потенцијални позитивни...

  Ѓоковиќ: Знам која е вистината. СЕГА? Очекувам одговор

  Новак Ѓоковиќ во средата одржа прес-конференција...Новак Ѓоковиќ пред патувањето во Дубаи, каде ќе игра на турнирот од серијата 500, се дружеше со новинарите во...

  Ѓоковиќ го израмни рекордот на Штефи Граф!

  Новак Ѓоковиќ ја започнува 377-та недела на првото место на АТП листата, со што се израмни со Штефи Граф! Следниот понеделник, веќе е сигурно,...

  Ѓоковиќ е далеку пред Федерер и Надал

  Новак Ѓоковиќ моментално е најдобриот тенисер на сите времиња. Така вели статистиката кога се споредува учинокот на српскиот ас со учинокот на неговите најголеми...

  Latest news