More

    TAG

    Нова рунда преговори меѓу Украина и Русија

    Нова рунда преговори меѓу Украина и Русија

    Започна четвртиот круг преговори меѓу Русија и Украина, јавува украинската агенција Униан. Членот на украинската делегација Михаил Подољак најави дека ќе разговара за безбедносните гаранции...

    Latest news