More

  TAG

  Николоски

  Николоски: Продолжуваме тука од Струмица каде што планираме големи проекти по формирање на влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ

  Денес продолжуваме со кампањата за парламентарните и претседателските избори, денеска се спојуваат повторно двете кампањи. Продолжуваме тука од Струмица каде што планираме големи проекти...

  Николоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи влез на Бугарите во Уставот како дел од актуелната Преамбула на Уставот, а со формирањето работни групи целосно се...

  ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи влез на Бугарите во Уставот како дел од актуелната Преамбула на Уставот, а со формирањето работни групи целосно се крши...

  Николоски, Алаѓозовски и Реџепи се поклонија пред великанот

  Владина делегација составена од Филип Николоски заменик министер за финансии, Роберт Алаѓозовски национален координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка...

  Николоски: Ако не верувате во анкетите, согласете се за предвремени избори и за референдум

  Потпреседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, кој денеска во Прилеп оддаде почит на 21 годишнината на загинатите армиски прпадници кај Карпалак, ја повика власта предводена...

  Николоски: Бараме гаранции за самобитноста на јазикот и на народот

  „На Македонија и се случува мек напад, каде што ние уште ноември 2019-та година после т.н. позиција на бугарското национално Собрание до денес имаме...

  Николовски: Дали Реџепи бил киднапиран во премиерската вила?

  Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски во емисијата Дебати на ТВ Шења индиректно го обвини поранешниот премиер Зоран Заев дека злоупотребил државни објекти во кои што, како што...

  Latest news