More

    TAG

    Нетанјаху ги отфрли барањата на Хамас за ослободување на заложниците

    Нетанјаху ги отфрли барањата на Хамас за ослободување на заложниците

    Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во денешното видео обраќање рече дека „категорично“ ги отфрла условите на палестинскиот Хамас за ослободување на заложниците, откако тие објавија...

    Latest news