More

    TAG

    Несреќа се случи на пругата Скопје-Табановце

    Несреќа се случи на пругата Скопје-Табановце

    Две лица се повредени вчера наутро откако воз, кој сообраќал на релацијата Скопје – Табановце удрил во комбе на железничкиот премин кај кумановското село Лопате. „Несреќата...

    Latest news