More

  Несреќа се случи на пругата Скопје-Табановце

  spot_img

  Две лица се повредени вчера наутро откако воз, кој сообраќал на релацијата Скопје – Табановце удрил во комбе на железничкиот премин кај кумановското село Лопате.

  „Несреќата се случила во 5.50 часот, кога локомотива удрила во патничко моторно возило комбе. Две лице се полесно повредени и пренесени се во Општа болница Куманово. Оштетено е само комбето, додека материјална штета на пругата нема“, информираат од Центарот за управување со кризи (ЦУК) Куманово.

  Железничкиот собраќај бил нормализиран во 09.45 часот и функционира редовно и без застој, информира МЖ.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img