More

    TAG

    НАСА избра две компании кои ќе направат нови комбинезони за астронаутите на Месечината

    НАСА избра две компании кои ќе направат нови комбинезони за астронаутите на Месечината

    Американската аеронаутичка и вселенска администрација (НАСА) во средата објави дека им наредила на две компании - "Axiom Space" и "Collins Aerospace" - да развијат...

    Latest news