More

    TAG

    Москва тврди дека Украина складира оружје и муниција во нуклеарните централи

    Москва тврди дека Украина складира оружје и муниција во нуклеарните централи

    Во украинските нуклеарни централи се распоредени ракети за американските системи „Хајмарс“ и други странски системи за противвоздушна одбрана, како и артилериска муниција со голем...

    Latest news