More

  TAG

  морска трева

  Големо количество алги им се закануваат на бреговите на Флорида и Мексико, гледано од вселената

  Џиновски цут од морска трева што може да се види од вселената им се заканува на бреговите на Флорида и Мексико, јавува американската ТВ...

  Најголемата растение во светот откриенo на брегот на Австралија

  Најголемото познато растение на Земјата - морската трева, која е три пати поголема од Менхетен, е откриена во близина на брегот на Австралија, јавува...

  Latest news