More

  TAG

  Мајк Пенс

  Трамп доби уште еден сериозен противник на претседателските избори

  Поранешниот потпретседател Мајк Пенс ќе ја објави својата кандидатура за Белата куќа следната недела, предизвикувајќи го поранешниот шеф Доналд Трамп на преполните републикански прелиминарни...

  Пенс: Трамп ќе одговара пред историјата за неговата улога во нападот на Капитол

  Поранешниот американски потпретседател Мајк Пенс во саботата го упати најострата прекор до својот поранешен шеф и претседател Доналд Трамп, велејќи дека ќе одговара пред...

  Latest news