More

    TAG

    Лајчак

    Продолжен дијалогот под покровителство на ЕУ, Вучиќ со Борел и Лајчак

    Дијалогот меѓу Белград и Приштина на највисоко ниво продолжи во Охрид под покровителство на Европската Унија, а во фокусот на средбата беше финализирањето на...

    Latest news