More

    TAG

    Курти побара помош од новата членка на НАТО

    Курти побара помош од новата членка на НАТО

    Косовскиот премиер Албин Курти ѝ честиташе на Шведска за нејзиното зачленување во НАТО, порачувајќи дека „силно НАТО значи побезбедна Европа“, јави дописникот на МИА...

    Latest news