More

    TAG

    Камионџиите одбиваат да го деблокираат сообраќајот

    Камионџиите одбиваат да го деблокираат сообраќајот

    Премиерот на канадската држава Онтарио, Даг Форд, денеска прогласи вонредна состојба поради двонеделните протести на камионџиите против пандемсиките ограничувања. Демонстрантите и натаму одбиваат да го...

    Latest news